Technologia

DLACZEGO BIELIZNA I ODZIEŻ TERMOAKTYWNA GATTA ACTIVE JEST CI POTRZEBNA.

JAK SIĘ UBRAĆ NA NARTY ? W CZYM BIEGAĆ LUB UPRAWIAĆ SWOJĄ ULUBIONĄ AKTYWNOŚĆ ?

W trakcie wysiłku fizycznego wymiana ciepła miedzy ciałem człowieka, a środowiskiem zewnętrznym odbywa się głównie przez skórę człowieka. W procesie termoregulacji organizm wydziela przez skórę nawet do 4 litrów potu i emituje przez nią 80% całego ciepła jakie wytwarza w ramach przemian metabolicznych.  

Odpowiadając na fizjologiczne potrzeby organizmu nasza bielizna i odzież termoaktywna wspomaga naturalne procesy, skutecznie odprowadza wilgoć i usuwa nadmiar ciepła na zewnątrz.

 

JAK DZIAŁA BIELIZNA I ODZIEŻ TERMOAKTYWNA

W trakcie aktywności fizycznej materiał stykając się z powierzchnią skóry odbiera wilgoć transportując ją na zewnątrz. Dzięki dwuwarstwowej dzianinie zbudowanej z mikrowłókien zachodzą zjawiska kapilarne. Wilgoć w postaci potu zasysana jest przez porowatą strukturę dzianiny do wewnątrz kapilarów. Transport wilgoci odbywa się z pierwszej hydrofobowej warstwy do drugiej hydrofilowej skąd jest odprowadzana na zewnątrz. Cały proces wspomagają specjalne strefy wentylacyjne w miejscach o wzmożonej potliwości i emisji ciepła w oparciu fizjologiczną mapę ciała.

 

CHARAKTERYSTYKA ODZIEŻY TERMOAKTYWNEJ GATTA ACTIVE

 

TERMOREGULACJA UŻYTECZNOŚĆ HIGIENA
- termoizolacja - szybko schnie - bakteriostatyczna
- wymiana ciepła z otoczeniem - idealne dopasowanie - antybakteryjna
- wentylacja - niska waga - przyjazny mikroklimat na skórze
- transport wilgoci - elastyczna - antyalergiczna
- wytrzymała

 

 

Nowoczesne przędze funkcyjne użytę do pordukcji bielizny i odzieży GATTA ACTIVE

 

Termiczna przędza funkcyjna Miyabi®
MIYABI  to nowa innowacyjna przędza typu micro-acrylic stworzona przez firmę Mitsubishi z połączenia nowej generacji mikrowłókna akrylowego z wiskozą. Posiada właściwości zbliżone do wełny i bawełny, ale jest delikatniejsza w dotyku, bardziej miękka, nawet po wielokrotnym praniu. MIYABI  składa się bardzo cienkich włókien – grubości ok.10 mikronów. Dzięki niskiemu ciężarowi własnemu bardzo szybko schnie, ponad połowę szybciej niż bawełna. Jedna warstwa odzieży z MIYABI® o gramaturze 200g/m² utrzymuje ciepło porównywalnie do podwójnej warstwy odzieży z bawełny o podobnej gramaturze. Dłużej utrzymuje ciepło, oddawane przez ciało. Nie pilinguje się tak jak wełna czy bawełna, gdyż posiada specjalną polimeryzację, zapobiegającą temu zjawisku.  Ma także właściwości bakteriostatyczne.

Chłodząca przędza funkcyjna NILIT®Breeze
NILIT Breeze  to modyfikowane mikrowłókno poliamidowe o właściwościach chłodzących. Zastosowany unikalny polimer zawiera  mikrocząsteczki nieorganiczne, które zwiększają swoją powierzchnie tworząc kanaliki wspierające transport nadmiaru ciepła. Przędza zwiększa wentylację, obniża temperaturę ciała nawet o 1°C. Dzianina na bazie przędzy NILIT Breeze  jest miękka i elastyczna i chroni przed promieniowaniem UV.

Antybakteryjna przędza funkcyjna Prolen®Siltex
Prolen® Siltex to przędza na bazie modyfikowanego mikrowłókna polipropylenowego z jonami srebra biogennego, które hamują wzrost bakterii, grzybów i pleśni. Dzianina na bazie przędzy Prolen® Siltex zapewnia utrzymanie biologicznej równowagi skóry. Redukuję nieprzyjemny zapach i gwarantuje świeżość wyrobów. Jony srebra znajdują się w rdzeniu włókna dzięki czemu odzież mimo wielokrotnego  prania spełnia swoje zadanie. Przędza z jonami srebra jest bezpieczna dla człowieka i środowiska naturalnego.
 
Hydrofobowa przędza funkcyjna Schoeller®Polycolon
Schoeller® Polycolon to wysokiej jakości mikro włókno polipropylenowe produkowane przez firmę Schoeller. Dzianina na bazie przędzy Polycolon charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem transportu wilgoci na zewnątrz  niezależnie od tego jak bardzo się pocisz. Przędza posiada właściwości hydrofobowe, dzięki czemu materiał bardzo szybko schnie. Materiał jest bardzo lekki i wytrzymały,  zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Termiczna / hydrofobowa przędza funkcyjna ThermoCool®
THERMOCOOL to hydrofobowa syntetyczna przędza o wysokim poziomie termoizolacji i termoregulacji. Swoje właściwości zawdzięcza włóknom o płaskim przekroju, które zwiększają powierzchnię parowania oraz włóknom o rurkowatej strukturze, które utrzymują ciepło. Dzięki czemu dziania chroni nas przed wyziębieniem jednocześnie zabezpiecza przed przegrzaniem organizmu.Wszytskie produkty w ofercie wykonane są w technologii bezszwowej SEAMLESS Gatta Active
Technologia SEAMLESS to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na produkcję bielizny i odzieży termoaktywnej bez szwów lub z ograniczoną ich ilością. Odzież oparta na tej technologii nie posiada bocznych szwów, charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania. Jest elastyczna, wyjątkowo przylega do ciała oraz posiada wysoką estetykę wykończenia.